05. VAMPIRE KNIGHT ~Matsuri Hino - TOMIK PIĄTY[SPOJLERY TOMIKU CZWARTEGO!]
 

Tytuł: Vampire Knight
Tytuł alternatywny:
ヴァンパイア騎士(ナイト) [Vanpaia Naito]
Autor: Matsuri Hino
Wydawca oryginalny: Hakusensha
Wydawca polski: Waneko
Ilość stron: 192
Data wydania: styczeń 2011


W poprzednim tomiku:
Yuki próbuje uratować Zero od nieszczęsnego losu wampira poziomu E. Jednak aby uchronić go od tragicznego losu, Yuki zawarła z Shizuką umowę. Postanawia poświęcić swoje ludzkie życie za krew wampirzycy – ostatniego „składnika” całkowitej przemiany w wampira. Zero zauważywszy dziwne zachowanie oraz zniknięcie przyjaciółki z przyjęcia udaremnia plan Shizuki.
Pojawia się też tajemniczy człowiek w masce, który później okazuje się bratem Zero. Pomiędzy braćmi dochodzi do starcia, w tym czasie Shizuka wymyka się z pokoju, by wpaść w pułapkę Kurana. 

„Prawdopodobnie mamy ten sam cel Shizuka. Jesteśmy tacy sami. Oboje zrobimy wszystko dla dobra tych, których kochamy.” - Kaname (t.4)

Po czym uśmierca wampirzycę, wydzierając jej serce z piersi i zyskując dodatkową moc.
Yuki zauważa, że Kiriyu zadręcza się ostatnimi wydarzeniami. Znów zaczął opuszczać lekcje i „chować się” w pokoju (co jest sprawą dyrcia).  Dziewczyna postanawia zobaczyć się z przyjacielem i jakoś go pocieszyć. Cały czas pragnie by choć raz szczerze się uśmiechnął, nie wie jak dotrzeć do chłopaka i mu pomóc. Nie chce go stracić, nie chce stracić swojego przyjaciela. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że chłopak może sam sobie zrobić krzywdę i zakończyć swoje cierpienie w jednej chwili, ale wierzy w niego całym sercem tak jak on nienawidzi istoty, którą się stał. 

„ ...bo w głębi serca doskonale wie, że zakończy swój żywot wraz z moim” – Shizuka (t.4)


„<Ja wrócę...>. Zero, wierzę w to co mi powiedziałeś.” – Yuki 

Dotychczasowe wydarzenia można nazwać ciszą przed burzą. Po śmierci Wampirzycy Czystej Krwi, Zero staje się głównym podejrzanym. Mówienie o zamordowaniu tegoż wampira jest tematem tabu, a co dopiero wykonanie osądu. O tym, że prawdziwym sprawcą był Kaname wie tylko dwie osoby, sam Zero oraz Aido (jeden z Arystokracji oraz bliski przyjaciel Kaname). Przeszłość Kurana i Hanabusy sprawia, że nie wyda swojego przyjaciela, ale jedną z przyczyn jest również strach przed Wampirem Czystej Krwi. A co stało się z Ichiru, Bliźniakiem Zero?
Po młodego łowcę przybywają przedstawiciele Rady Wampirów – stowarzyszenia rządzącego w wampirzym świecie. Stowarzyszenie Łowców ma związane ręce i nie może pomóc Zero, chociaż jest niewinny. Atmosfera pomiędzy Zero a członkami Rady z sekundy na sekundę robi się coraz bardziej gęsta. Karą za zabicie jednego z „Czysto–krwistych Wampirów” jest śmierć mordercy.
 
„ ...nie unikniesz swojego losu (...) dokonamy na tobie wyroku.” – jeden z Rady

Możliwe, że Zero byłby już trupem, gdyby nie pomoc Kaname i jego bliskich przyjaciół. Teraz Rada wie, że ostatni z Kuranów chroni strażnika. Jakie wynikną z tego konsekwencje? Kaname jest przyjacielem czy wrogiem? Co próbuje zrobić? Zapraszam do lektury! : )

Ogólna ocena: 10/10


Jak zazwyczaj parę skanów:


A na koniec opening pierwszego sezonu anime: 
Uf, uf i ahhh… *błogo opada na krzesło i delektuje się chwilą ciszy i wytchnienia*. Znów przepraszam za taki długi odstęp czasowy pomiędzy postami, ale siedemnaste urodziny obchodzi się tylko raz. xD A że rodzina zapowiedziała się, że przyjedzie to mama nagle widzi każde „ziarnko” kurzu. A wciąż zaprzecza, że ma skłonności pedantyczne... Mniejsza z tym! Teraz krótkie „ogłoszenia parafialne”.
Od kolejnego postu planuję krótką przerwę od VK. Kyou już chciała wszystko wiedzieć co będzie kolejne, ale nie będę przecież nikogo faworyzować. Co będzie kolejne przekonacie się, gdy zamieszczę kolejnego posta!

Aypa~ (/^3^)/

Komentarze

 1. Nie no, takie małe słodkie coś jak ja POWINNO BYĆ faworyzowane ( i w szkole jest ^^ ). Ciecham się że to już koniec VK bo aż mnie przygasza :D Recenzja jak zawsze świetna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeee. Świetna notka (i tak naprawdę, wcale nie ma tak długich odstępów, nie bój żaby).
  I mam nadzieję, że następne bydzie Dangeki Daisy. Hy hy ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja właśnie zabieram się za czytanie tomiku osiemnastego. xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam aż do mnie dojedzie... Tak to jest jak się mieszka na samym krańcu Polski... T.T

   Usuń
  2. Ja nigdy nie preorderuje i zawsze robię większe zamówienia kurierem, więc wszystko mi szybciutko przychodzi. xD

   Usuń
  3. No to robimy to samo, ale jutro już ma być.! chyba, że jakimś cudem dzis wieczorem... *łudzi się*

   Usuń
 4. Pod koniec tomiku 5 jest fenomenalny rysunek(stawiam go na piedestałach! :)
  I oczywiście jak zwykle zachwycił mnie wstęp dla zbroczonych... He, he(diabelski śmiech)...
  Jak na razie jestem na tomiku 13 T^T, więc muszę to jak najszybciej nadrobić.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza