02. VAMPIRE KNIGHT ~Matsuri Hino - TOMIK DRUGI


[CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – SPOJLERY TOMIKU PIERWSZEGO!!]


W poprzednim tomiku:

                Poznajemy świat, w którym to wampiry i ludzie od wieków toczyli ze sobą wojnę. By ją ukończyć pewien pacyfista z kompleksem ukochanego tatuśka zakłada prywatną, elitarną szkołę – Zespół Szkół Kurosu. W tejże placówce koedukacyjnej zachodzi podział na klasy dzienne i nocne. Jak można się domyślić uczniowie nocnych klas to nie kto inny jak zastęp wampirów. Całej tej zgrai pilnuje dwóch strażników – Yuki Kurosu ( przybrana córka dyrcia, której wspomnienia sprzed piątego roku życia są zagadką) i Zero Kiriyu ( którego rodzina została wymordowana przez jednego z elitarnych Wampirów Czystej Krwi i w związku z tym nienawidzi całej tej rasy). Strażnik jednak przez cztery lata skrywał tajemnicę, a mianowicie to, że stał się tym czego tak bardzo nienawidził – wampirem. Zero przegrywa walkę z siedzącą wewnątrz jego bestią i krzywdzi Yuki. Przez to zdarzenie postanawia uciec, jednak zostaje zatrzymany przez strażniczkę. Obiecuje zostać, jednak pod pewnym warunkiem. Jeżeli straci nad sobą kontrolę Yuki ma użyć przeciw niemu antywampirzej broni i go zabić.

To tak w krótkim streszczeniu.02. VAMPIRE KNIGHT ~Matsuri Hino - TOMIK DRUGITytuł: Vampire Knight
Tytuł oryginału:
ヴァンパイア騎士(ナイト) [Vanpaia Naito]
Autor: Matsuri Hino
Wydawca oryginalny: Hakusensha
Wydawca polski: Waneko
Ilość stron: 192
Data wydania: kwiecień 2010 (data przybliżona)
Yuki próbuje poradzić sobie z nową sytuacją. Wie, że to co było kiedyś nie wróci. Zero został wampirem, istotą której się brzydzi, a ona nie wie co mogła by dla niego zrobić. Jednak pomimo tego przeistoczenia, chłopak nadal jest sobą. Przynajmniej się stara. Tylko, że niektóre wampirze cechy nie dają mu tego zrealizować.

W tomie drugim wyjrzymy na chwilkę poza mury szkoły. Yuki wraz z Zero wybierają się do pobliskiego miasteczka z zadaniami od dyrcia. Poprzez następujące zdarzenia strażnicy rozdzielają się, co sprowadza na Yuki niebezpieczeństwo. Atakuje ją wampir klasy E – oszalała z pragnienia bestia, dla której krew jest całym światem. Dzieczyna byłaby martwa gdyby nie pomoc Zero (który nagle wyrasta z ziemi jak grzyb po deszczu), lecz i on po chwili staje się bezbronny. Z opresji wybawiają ich koledzy z nocnej klasy ( którzy nielegalnie wykradli się ze szkoły).

Nocna klasa wydaje przyjęcie urodzinowe dla ucznia z Wampirzej Arystokracji, Ichijo Takumy ( jeden z wybawców). Zaproszenie otrzymali również strażnicy, którzy zostają odeskortowani do jubilata. Tam Yuki próbuje dowiedzieć się czym było „to coś” co na nich napadło w mieście. Przedstawiają Yuki taką oto piramidkę:

Na przyjęciu pojawia się Kaname, a wraz z nim sytuacja zaczyna się stopniowo napinać. Poza tym jego relacje z Zero nie są zbyt przyjazne, co tu ukrywać strażnik by go najchętniej zgładził.

W historii pojawia się kolejna nowa postać – Toga Mroczny Kosiarz, Łowca Wampirów. Jest on mistrzem i byłym opiekunem Zero. Przez chwilę zostaje zatrudniony w szkole jako nauczyciel etyki dla klas nocnych, ale jego prawdziwym celem jest Kiriyu.

W tym tomiku również nie zawiodłam się na talencie pani Matsuri. Ukazuje swoje postaci w bardzo dynamicznych, ciężkich do narysowania sytuacjach. Znów pojawiają się bez tekstowe strony, za które należy się wielki ukłon. Co tu więcej pisać, to trzeba samemu sprawdzić by poczuć.

Chociaż czytam ten tomik po raz kolejny to postać Toga (oraz wiele innych) wywołuje u mnie dreszcze. Czy uśmierci swojego byłego ucznia? Co wydarzy się pomiędzy Yuki, a Zero? Zachęcam do przeczytania tomiku drugiego!


Ocena ogólna: 10/10
Na koniec parę skanów. 
Komentarze

 1. Kocham Cię, Aguś za to :D Więcej, więcej, więcej recenzji :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Liczę na to. (。・ω・。) I dziękuję!! *wzruszenie*

  OdpowiedzUsuń
 3. Aguuuś <3 Cudna recenzja! A tak nawiasem...

  Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award: http://papierowemiasta.blogspot.com/2013/08/liebster-blog-award.html

  Hu hu hu. :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham serię Vampire Knight, dlatego tak bardzo opłakuję fakt, że skończyła się na 19 tomie T-T
  Drugi tomik jest jednym z moich ulubionych - zresztą co się będę oszukiwać?! Kocham każdy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo, bardzo nie lubię tej mangi. A anime jeszcze bardziej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz