niedziela, 22 stycznia 2017

Stosik: JESIEŃ

11 komentarzy:

Za oknem pięknie pada śnieżek. Po świętach pozostał tylko renifer na szybie, a do nowej daty już się dało przyzwyczaić. To idealna okazja, aby opublikować moje zbiory z... Jesieni...! Teoretycznie wszystko niby jest dobrze, bo jest to stosik z trzech miesięcy (październik, listopad i grudzień), ale jakoś tak mam wrażenie, że tyle czasu minęło odkąd jest zima, że powinnam nazwać ten stosik zimowym, a kolejny przedwiosennym (czy jakoś tak). 
Nie powiem aby ten okres był dla mnie bardzo owocny, a przynajmniej takie miałam odczucia, jednak wyszło jak zawsze... Wbrew pozorom przez trzy miesiące może się naprawdę dużo uzbierać, ale czy jak na AŻ trzy miesiące to dużo? #Aypafilozof

niedziela, 15 stycznia 2017

Szczęście w nieszczęściu - "Tuż za rogiem" Toko Kawai

4 komentarze:Tytuł: Tuż za rogiem
Autor: Toko Kawai
Wydawca: Kotori
Tłumaczenie: Tomasz Molski
Ilość stron: 194
Cena okładkowa: 22,90zł
Rok wydania w Polce: 2015 (grudzień)

Nie wiem, jak Wy, ale ja nie zawsze lubię niespodzianki. Po prostu jestem z tych osób, co wolą dmuchać na zimne i wiedzieć co-gdzie-kiedy-i-jak, niż później się rozczarować i czuć nie dosyt. Dlatego sięganie po niektóre mangi zajmuje mi więcej czasu niż bym tego chciała. Jedną z nich było Tuż za rogiem autorstwa Toko Kawai, bo - jak wynosząc z opisu z tyłu tomiku - mamy do czynienia ze schematem, który jest oklepany i rozorany już chyba na wszystkie możliwe sposoby. Mianowicie - przypadkowe spotkanie na ulicy, za którym kryje się cała życiowa tragedia bohaterów. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się kolejny "kleptas" - romans uczniaka z nauczycielem. Plus pięćdziesiąt do tragizmu! Teraz tylko mogę powiedzieć, że żałuję, iż wcześniej nie poznałam tej historii, ponieważ od dawna nic AŻ TAK MOCNO mnie nie wzruszyło.

sobota, 7 stycznia 2017

"Forest of Lore", czyli strona z duszą...

9 komentarzy:Tytuł PL: Forest of Lore
Tytuł JP: ロアの森 [Roa no mori]
Autor: Ichiha
Wydawca JP: Hakusensha
Wydawca PL: Waneko
Ilość stron: 202
Rok wydania JP: 2009
Rok wydania PL: 2016 (czerwiec)

Od czasu Demona grzechu bardzo zniechęciłam się do horrorów czy fantastyki w wydaniu jednotomowym. Wtedy też powiedziałam sobie, że w tej formie nie tknę tego gatunku przez najbliższy rok, co też - mniej lub bardziej świadomie - się stało. Po tym okresie uznałam, że mogę spróbować ponownie, a jeżeli teraz okaże się to zupełną porażką, to koniec z eksperymentami.

Forest of Lore to zbiór opowieści, które łączą się jednym elementem - stroną internetową dla wybrańców. Umieszczane są na niej straszne historie, które nazywamy powszechnie miejskimi legendami. Jednak czy są to tylko legendy, czy może opisy rzeczywistych zdarzeń? W dodatku samo istnienie owej strony wydaje się być mitem, według którego to ona wybiera swoich czytelników i adminów. Co więcej, Lore to miejsce gdzie możesz zatracić samego siebie...